Adnan Kovačević postigao pogodak iz penala za pobjedu Korone protiv LK…

Adnan Kovačević, bosanskohercegovački stoper, postigao je jedini pogodak na utakmici 26. kola poljske Ekstraklase između Korone i LKS Lodza (1:0).

LKS Lodz je bio nešto opasniji u prvom poluvremenu, ali nije bilo pogodaka. U nastavku, tačnije u 53. minuti dosuđen je penal za domaće, koji je u pogodak pretvorio kapiten Kovačević.

Gosti su u drugom poluvremeni imali nešto više loptu u svom posjetu, ali nisu uputili nijedan udarac u okvir gola, dok je Korona s druge strane bila opasnija, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

Kovačević je kod Roberta Prosinečkog imao status reprezentativca Bosne i Hercegovine, ali na današnjem spisku novog selektora Dušana Bajevića nije se našao.

Pogodak bh. stopera možete pogledati OVDJE.