Jajce
Utorak, 19 ožujka, 2024
BiH

Pomoćni trener Fudbalskog kluba Željezničar Haris Alihodžić rekao je kako nema na čemu da zamjeri svojim izabranicima.

Željo je nakon preokreta i dobre igre u 70 minuta poražen od Tuzla Cityja na Tušnju rezultatom 2:1, a Alihodžić smatra da je pogodak kojeg su primili, probudio domaće igrače.

Mi smo očekivali da će u prvih 15 minuta drugog dijela Tuzla napasti, ugroziti nas, ali smo mi dobili penal i poveli smo. Kada podvučemo crtu, penal je utjecao na njih, više nego na nas. Otvorili su se, iskoristili prvu priliku. Efendić nam je napravio mnogo problema, tako da smo imali inicijativu, dvije tri poluprilike, a onda je stigao i drugi gol. Sasvim zaslužena pobjeda Tuzla Cityja”, rekao je Alihodžić i nastavio:

“Naši igrači su dali maksimum i moramo im čestitati na igri. Igrala su četiri dojučerašnja juniora, koji imaju pravo igranja za juniore, znamo iz kojeg razloga. Nećemo pognutih glava napustiti teren, bez obzira na poraz”.

U narednom kolu na Grbavicu stiže Posušje i tu će Plavi imati imperativ pobjede.

“Ta utakmica mnogo znači za ekipu. Imperativ je pobjeda, igramo pred našim navijačima. Očekujemo da će maksimalan broj ljudi doći, podržati momke i da ćemo dobiti utakmicu”.