Alvarez i Tadić za prolazak Ajaxa, bivši Zmaj ostao bez grupne faze Li…

Odigrane su još tri revanš utakmice play-offa Lige prvaka, a posljednji učesnici grupne faze su Ajax, Club Brugge i Slavia iz Praga.

Prošlosezonski polufinalista je protiv APOEL-a nešto teže od očekivanog obezbijedio novo učešće u Ligi prvaka, pošto su mu prolaz dalje večeras donijeli Edson Alvarez i Dušan Tadić, golovima za pobjedu od 2:0.

Alvarez je pogodio u 43. minuti, dok je Tadić tačku na i stavio deset minuta prije kraja, pa je to bilo dovoljno za trijumf od 2:0, koji znači i plasman u grupnu fazu LP, pošto je rezultat u prvoj utakmici bio 0:0.

U grupnoj fazi nećemo gledati bivšeg Zmaja Matea Sušića, koji je sa svojim Clujom poražen na gostovanju u Pragu kod Slavije sa 1:0.

Istim rezultatom je češki tim slavio i prije sedam dana, pa je tako izborio plasman u samu elitu.

Sušić je večeras na terneu proveo svih 90 minuta.

U Ligi prvaka ćemo ove sezone gledati i belgijski Club Brugge, koji je u dvomeču play-offa bio bolji od LASK-a iz Linca.

Brugge je slavio sa 2:1, pobjedu mu je donio Dennis u samom finišu utakmice, ali bi i remi od 1:1 značio prolazak dalje belgijskog tima, pošto je duel u Austriji okončan njihovom pobjedom od 0:1.

Tako će Belgija prvi put nakon 14 godina imati dva predstavnika u grupnoj fazi Lige pravka.

Pored Club Bruggea, nju će igrati i prvak ove države Genk.