11.1 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Apotekari slavili u gostima kod Wolfsburga i ostali na putu za Ligu prvaka

Wolfsburg je u okviru 27. kola Bundeslige dočekao Bayer Leverkusen, a gosti su odnijeli sva tri boda u finišu utakmice.

Sve do 86. minuta golova nije bilo, iako je bilo šansi, domaći su čak i više prijetili do tada.

I onda u pomenutom minutu rezervista Paulinho je pogodio za 0:1, da bi u drugoj minuti nadoknade bilo konačnih 0:2 što je postavio također Paulinho.

Zanimljivo, ovaj fudbaler je ušao u 81. minuti utakmice.

Ovom pobjedom Apotekari su ostali na trećem mjestu, ali sa 48 bodova, tri više od Leipziga. Zasad su na dobrom putu za Ligu prvaka.

Sa druge strane, Wolfsburg ima samo 31 bod, nisko za njihove standarde.