10.7 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Atletico Madrid je uz dosta muke došao do pobjede protiv Osasune i zadržao lidersku poziciju, dok je Barcelona porazom od Celte izgubila i matematičke šanse za titulu prvaka kolo prije kraja.

Atletico Madrid je došao do trijumfa protiv Osasune sa 2:1 i tako zadržao lidersku poziciju. U prvom dijelu nije bilo golova, a onda je poništen pogodak Savića u 59. minuti zbog ofsajda. Jorgandžije su doživjele šok u 76. minuti kada je Budimir pogodio za 0:1.

Ipak, u nastavku Atletico je došao do preokreta. Renan Lodi je u 82. minuti odnio poravnanje, a pogotom je pogodio Suarez u 88. minuti za pobjedu i ostanak Jorgandžija na prvom mjestu kolo prije kraja prvenstva.

Real Madrid je slavio na gostovanju protiv Athletic Bilbaa rezultatom 0:1. Kraljevski klub je imao dominaciju, a u 68. minuti Nacho je postigao jedini pogodak na utakmici. Domaći su ostali s igračem manje u 89. minuti kada je crveni karton dobio Garcia. Realu ostaju matematičke šanse da u posljednjem kolu može doći do titule.

Barcelona je porazom od Celte Vigo na svom terenu izgubila sve šanse za titulu (1:2). Messi je pogodio u 28. minuti za vodstvo Katalonaca, ali je Mina u 38. minuti izjednačio. Barcelona je od 83. minute igrala sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dovio Lenglet.

Miralem Pjanić je konačno dobio priliku za igru, a ušao je sa klupe u 86. minuti. Mina je u 89. minuti postigao pogodak za preokret Celte i veliku pobjedu, a Barcelona je tako ostala i bez matematičkih šansi za titulu.