10.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Barcelona je u prvom kolu španske La Lige savaldala Real Sociedad rezultatom 4:2, a sjajnu partiju pružio je Danac Martin Braithwaite, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Katalonski klub je napravio veliki broj prilika na početku utakmice, a istakao se Antoine Griezmann. Potom je u 19. minuti Gerard Pique pogodio za 1:0 na asistenciju Memphisa Depaya. Domaći su nastavili napadati, a u posljednjim trenucima prvog dijela Braithwaite je povisio na 2:0-

Barcelona je bila opasnija i na startu drugog dijela, a za Sociedad priliku je imao Mikel Oyarzabal. Braithwaite je svojim drugim golom povisio na 3:0. Gosti su se vratili u finišu utakmice. Pogodio je prvo Bautista Jon u 82. a potom Oyarzabal u 85. minuti.

Ipak, Sociedad nije imao snage za nešto više, a u prvoj minuti sudijske nadoknade Braithwaite je uposlio Sergi Roberta, koji je pogodio za konačnih 4:2.

Na ovom susretu nije bilo Miralema Pjanića, jer je trener Ronald Koeman definitivno otpisao reprezentativca Bosne i Hercegovine.