Bayern Munchen “pregazio” Hoffenheim, Jadon Sancho donio pobjedu Borus…

U terminu od 15:30 sati odigrane su četiri utakmice 24. kola njemačke Bundeslige, a Bayern Munchen je pregazio Hoffenheim na gostovanju (0:6), dok je trijumf Borussiji Dortmund donio Jadon Sancho.

Bayern je na gostovanju slavio protiv Hoffenheima sa 0:6. Nakon 33. minute Bavarci su četiri puta tresli mrežu domaćih. Strijelci su bili Gnabry, Kimmich, Zirkzee i Coutinho. U nastavku Coutinho je još jednom pogodio, a u strijelce se upisao i Goretzka.

Pri rezultatu 0:6 u 78. minuti došlo je do prekida utakmice zbog transparenta i neprimjerenog navijača navijača Bayerna, koji su vrijeđali vlasnika Hoffenheima Dietmara Hoppa, kojeg su nazvali “ku*kinim sinom”. Reagovali su čelnici Bayerna, među kojima je bio i Hasan Salihamidžić, a nakon toga susret je nastavljen.

Borussia Dortmund je sa minimalnih 1:0 pobijedila Freiburg, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je Sancho u 15. minuti.

Mainz je na svom terenu slavio protiv Paderborna (2:0), a oba pogotka postigao je Onisiwo. Kod gostiju u rosteru nije bilo bh. veznjaka Rifeta Kapića.

Borussia Moenchengladbach je pobijedila Augusburg na gostovanju (2:3). Za goste su pogađali Bensebaini i Stindl dva puta, a za domaće Lowen i Finnbogason.