11.2 C
Jajce
Srijeda, 21 veljače, 2024
Sport

Belotti sa bijele tačke donio pobjedu Torinu protiv Salernitane, Đurić bio starter

Torino je pobijedio Salernitanu na gostovanju rezultatom 0:1 u 31. kolu italijanske Serije A, a u ovom meču starter je bio bosanskohercegovački napadač Milan Đurić.

Federico Fazio je u 15. minuti napravio penal i dobio žuti karton, a nakon toga siguran sa bijele tačke bio je Andrea Belotti za vodstvo Bikova od 0:1. Etrit Berisha je sjajno zaustavio udarac koji je u 38. minuti uputio Ederson Lourenco.

Veliku šansu imao je Đurić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a glavom je poslao loptu malo preko gola. Wilfried Singo je u 54. minuti zatresao mrežu ekipe iz Salerna, no nakon intervencije VAR-a pogodak je poništen zbog ofsajda.

Lourenco je imao još jednu priliku u 65. minuti za Salernitanu, no ponovo je bio odlučan Berisha na golu Torina. Domaći su ostali sa igračem manje u 85. minuti kada je Fazio dobio drugi žuti karton i tako je Argentinac bio tragičar Salernitane večeras.

Đurić je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Mikael.