8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Poluvrijeme je utakmice Real Madrid – Shakhtar u 4. kolu Lige prvaka, a rezultat je 1:1.

Nakon velike greške golmana i odbrane gostiju iz Donjecka u 14. minuti, lopta je došla do Benzeme, koji ju je rutinski poslao u mrežu za 1:0.

Tako je Kraljevski klub ispisao historiju najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu, pošto je gol koji je postigao Benzema njihov 1000. u Ligi prvaka. Naravno, Real je prvi klub koji je došao do tog podviga.

Međutim, raspoloženje na Santiago Bernabeuu pokvario je Fernando u 40. minuti. Tada je Shakhtar odigrao sjajnu akciju, a Fernando je zakucao loptu pod prečku za 1:1.

Gol Benzeme pogledajte OVDJE! Pogodak Fernanda za poravnanje možete vidjeti NA OVOM LINKU!

Treba reći i da Porto na poluvremenu vodi protiv Milana na San Siru, a vodstvo je portugalskom timu još u 4. minuti donio Diaz.