10.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Benzema s dva gola odveo Real do pobjede, Milan napokon osvojio prvi bod

Real Madrid je večeras na Santiago Bernabeuu u 4. kolu grupne faze Lige prvaka sa 2:1 savladao ekipu Shakhtara.

Heroj Kraljevskog tima po ko zna koji put bio je fenomenalni Karim Benzema, koji je postigao oba gola za Real večeras.

Prvo je u 14. minuti doveo svoj tim u vodstvo na asistenciju Viniciusa, a u 61. minuti je vratio prednost Realu pošto je u finišu prvog dijela Fernando poravnao na 1:1.

U ovoj utakmici je Real došao i do svog 1000. gola u Ligi prvaka, te postao prvi tim koji je napravio taj podvig. Real je sada prvi na tabeli grupe D sa 9 bodova, a Shakhtar je posljednji s jednim osvojenim bodom. Između njih su Sheriff sa 6 i Inter s 4 boda, a ova dva tima od 21 sat igraju u Tiraspolju.

Milan je napokon uspio da osvoji bod u povratničkoj sezoni u Ligu prvaka. Nakon tri poraza, Rossoneri su večeras odigrali 1:1 sa Portom na San Siru.

Ipak, nemaju previše razloga za radost jer su im šanse za plasman dalje minimalne. Porto je vodio golom Luisa Diaza iz 4. minute, a do boda je Milan stigao zahvaljujući lošoj reakciji i autogolu Mbembe.

Kalulu je u 61. minuti ubacio loptu u peterac Porta, a Mbemba ju je zakucao u svoju mrežu iako oko njega i nije bilo protivničkih igrača.

Rade Krunić je priliku za igru dobio s klupe, a ušao je u 68. minuti umjesto Brahima Diaza.

Porto je sada na drugom mjestu na tabeli grupe B sa četiri boda manje od lidera Liverpoola, iza je Atletico Madrid, a posljednji je Milan s bodom.