Jajce
Utorak, 19 listopada, 2021
Klik Jajce
Jajce Online Sport

Amar Ćatić, 22-godišnji bosanskohercegovački krilni fudbaler, upisao je dvije asistencije u pobjedi ADO Den Haaga protiv Den Boscha u desetom kolu Eerste Divizije (3:2).

Ćatić je u 21. minuti uposlio Thomasa Verheydta za vodstvo Den Haaga, a Roy Kuijpers je izjednačio na 1:1 u 35. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U 55. minuti ponovo ista kombinacija. Asistent je bh. fudbaler, a strijelac za 2:1 Verheydt, koji je u 84. minuti iz penala povisio na 3:1. Konačan rezultat postavio je Soufyan Ahannach u sudijskoj nadoknadi.

Ćatić,koji ima dva nastupa za mladu reprezentaciju BiH, u dosadašnjih deset utakmica postigao je tri gola i upisao pet asistencija.