Bičakčić spektakl gledao s klupe: Bayern zamalo ispustio veliku predno…

Spektakularan meč smo gledali večeras na Allianz Areni, gdje je u osmini finala njemačkog Kupa Bayernu gostovao Hoffenheim.

Bavarci su na kraju uspjeli proći dalje, ali zamalo su ispustili veliku prednost od 4:1 u samom finišu utakmice. Završilo je 4:3.

Hoffenheim je stigao prvi do gola, kada je u 8. minuti Boateng pogodio vlastiti mrežu, ali do kraja poluvremena je uslijedila dominacija Bayerna.

Flickov tim je postigao tri gola i potpuno preokrenuo stvari u svoju korist. Hubner je u 13. minuti postigao autogol, Muller sedam minuta poslije donio potpuni preokret svom timu, da bi Lewandowski u 36. minuti povisio na 3:1.

U nastavku smo dugo čekali na uzbuđenja, ali onda smo ih dobili u posljednjih deset minuta. Lewandowski u 80. minuti postiže svoj drugi gol i tada se činilo da je sve gotovo.

Ipak, Hoffenheim je zamalo napravio pravo čudo, pošto je uspio stići do dva pogotka. U 87. minuti je pogodio Dabbur, a u sudijskoj nadoknadi isti igrač pogađa za 4:3.

Za poravnanje gosti iz Sinshajma nisu imali snage, a Ermin Bičakčić je ovu sjajnu utakmicu odgledao s klupe.

Ranije danas prolazak dalje izborili su fudbaleri Bayera iz Leverkuzena i Union Berlina. Apotekari su s 2:1 savladali Stuttgart, a Union Berlin je slavio na gostovanju kod Verla s 0:1.