Blijeda predstava Barce protiv najgoreg tima lige: Wu Lei u finišu don…

Espanyol i Barcelona su večeras odigrali gradski derbi, a završeno je bez pobjednika 2:2.

Barcelona je pružila jako blijedu partiju protiv najgoreg tima lige. Espanyol je posljednjeplasirani i u ovoj sezoni je upisao čak 12 poraza, ali večeras je potpuno zasluženo stigao do boda.

U vodstvo ih je u 20. minuti doveo Lopez lijepim golom, a s rezultatom 1:0 se otišlo i na odmor.

Ipak, na startu drugog poluvremena se probudila Barca, a preokret je došao jako brzo.

U 50. minuti Luis Suarez poravnava rezultat na 1:1 nakon asistencije Jordija Albe, a Urugvajac devet minuta poslije pravi nevjerovatan potez.

Na fantastičan je način loptu ubacio ka Vidalu, koji glavom pogađa gol domaćina za 1:2.

Barcelona je u 75. minuti ostala i s igračem manje, pošto je drugi žuti karton zaradio De Jong, a to je goste jako skupo koštalo

Espanyol je počeo pritiskati, stvarati probleme Barci, a u 88. minuti je stigao i do pogotka i to preko kineskog fudbalera Wu Leija.

Barce je tako navijačima priredila razočaranje protiv posljednjeplasiranog tima lige, a Espanyol je definitivno zaslužio bod.