8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Borac nadoknadio zaostatak iz prve utakmice, meč u Banjoj Luci ide u produžetke

Borac je uspio nadoknaditi dva gola zaostatka protiv Cluja iz prve utakmice. Banjalučani na domaćem terenu nakon 90 minuta imaju prednost od 2:0, tako da utakmice ide u produžetke, s obzirom na to da od ove sezone ne vrijedi pravilo gola u gostima.

Moraitis je bio malo sebičan u četvrtoj minuti. Mogao je uposliti Ćorića, ali odlučio se na šut i bilo je to loše. Banjalučani su igrali dobro na početku utakmice, a u 12. minuti Ćorić je iskosa sa desne strane pogodio vanjski dio mreže.

Omrani je zatresao mrežu na drugoj strani, ali dosuđen je ofsajd. Nedugo nakon toga Ćorić je zakasnio na loptu. Velika prilika za Cluj viđena je u 17. minuti, ali Costache nije uspio postići pogodak.

Još jednu veliku šansu za Rumune imao je Paun kada je šutirao pored gola u 22. minuti. Dobar udarac Vojinovića u 24. minuti otišao je malo pored gola. Dugo nije bilo uzbuđenja, a onda je u 41. minuti prvi udarac u okvir gola uputio Paun, ali odbranio je mladi golman Borca i do odmora je ostalo 0:0.

Odmah je Paun zaprijetio u prvoj minuti nastavka. Mladi golman Ćetković je sjajno odbranio udarac Omranija u 56. minuti. U nastavku Cluj je zatresao mrežu, ali dosuđen je ofsajd. Nedugo nakon toga na drugoj strani pokušaj Vranješa otišao je pored gola.

Potom su Banjalučani ekspresno nadoknadili zaostatak iz prve utakmice. Vranješ je u 60. minuti sjajno pogodio glavom sa desetak metara za 1:0. Samo četiri minute poslije Cestor je intervenisao ispred Moraitisa i poslao loptu u svoju mrežu za 2:0.

Veliku šansa Cluj je imao u 87. minuti, ali Bouhenna je veoma loše šutirao. U nastavku izabranici Marka Maksimovića su napadali i pokušavali su doći do novog gola, čime bi sve riješili, no nisu uspjeli i susret je otišao u produžetke.