7.5 C
Četvrtak, 8 veljače, 2024
Sport

Čekićari ne odustaju od Lige prvaka, Antonio donio pobjedu West Hamu na Turf Mooru

West Ham je na gostovanju kod Burnleyja napravio preokret i došao do pobjede u utakmici 34. kola Premier lige (1:2), a tako su Čekićari ostali u igri za plasman u Ligu prvaka.

Dosuđen je penal za domaće u 19. minuti, a siguran sa bijele tačke bio je Chris Wood. Ipak, uslijedio je ekspresan preokret West Hama. Michail Antonio je pogodio prvo u 21. minuti, a potom i u 29. za vodstvo Čekićara od 1:2.

Matej Vydra je mogao donijeti poravnanje u 35. minuti, ali nije iskoristio dobru šansu. U drugom dijelu Burnley je prijetio preko Jaya Rodrigueza, a gosti preko Jessea Lingarda, no rezultat se nije mijenjao.

West Ham sada ima 58 bodova na petoj poziciji, samo tri manje od četvrtoplasiranog Chelseaja.