Choupo-Moting u formi: Parižani rutinski do trijumfa na gostovanju kod…

Fudbaleri PSG-a ostvarili su pobjedu u četvrtom kolu francuske Lige 1 pošto su na gostovanju dobili Metz rezultatom 2:0.

Od samog početka bilo je jasno da je tim Thomasa Tuchela tu da pobijedi.

Igrao se 10. minut kada je Fofana skrivio penal, a minut kasnije isti je u pogodak pretvorio Angel Di Maria.

U 43. minutu mrežu je zatresao sve bolji Maxim Choupo-Moting koji je glavom uspio matirati Oukidju nakon asistencije Verattija.

Bio je to njegov treći pogodak u posljednje dvije utakmice.

Metz je pokušavao da stigne do gola Bulke u drugom dijelu meča, međutim svaki pokušaj bio je neuspješan, te su Parižani meč završili bez primljenog gola.