City bez problema protiv Uniteda: Građani slavili na Old Traffordu i d…

Manchester City je bez problema savladao Manchester United na Old Traffordu (1:3) u prvoj utakmici polufinala Liga kupa i tako došao na korak od finala ovog takmičenja, gdje će još igrati bolji iz duela Leicester – Aston Villa.

Građani su do vodstva došli u 17. minuti kada je prelijep pogodak postigao Bernardo Silva. Sedam minuta poslije Raheem Sterling je imao veliku šansu da udvostruči prednost gostiju.

Ipak, u 33. minuti Manchester City je došao do drugog pogotka, a strijelac je bio Riyad Mahrez. Andreas Pereira je u 39. minuti poslao loptu u svoju mrežu za ubjedljivih 0:3.

Katastrofa je mogla biti i veća da je pogodio Kevin De Bruyne. U drugom dijelu nije bilo mnogo prilika, a nakon što je propustio šansu Mahrez, na drugoj strani je u 70. minuti pogodio Marcus Rashford za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:3.