Copa Libertadores: Navijači Boce oduševljeni zbog De Rossija, miriše n…

Fudbaleri Boca Juniorsa i Flamenga plasirali su se u polufinale Cope Libertadores. Dan ranije isto je učinio i Gremio, River Plate je u prvom meču savladao Cerro Porteno 2:0 i vjerovatno će biti posljednji učesnik polufinala.

Fudbaleri Boca Juniorsa plasirali su se u polufinale Cope Libertadores nakon remija sa Quitom kod kuće (0:0). Boci je plasman u polufinale tako zapravo donijela pobjeda u Ekvadoru 3:0.

Prvi put je ove noći u Copa Libertadores zaigrao Daniele de Rossi, na oduševljenje navijača na legendarnoj Bomboneri. Nakon što je legendarni Italijan ušao u 80. minuti umjesto Taboasa, nastala je euforija na stadionu, a De Rossi je s nekoliko poteza pokazao da je i dalje majstor.

Čak je u jednoj spornoj situaciji srušen u šesnaestercu, domaći fanovi su tražili penal, ali sudija se ipak nije oglasio.

Boca će u polufinalu najvjerovatnije igrati protiv River Plate koja je u prvom meču bila bolja od Cerro Portena sa 2:0 i sada im predstoji revanš duel.

To bi značilo da ćemo ove godine u polufinalu gledati veliki derbi koji svaki put donese posebno “ludilo”. Sjetite se samo prošle godine i Superclasica u finalu Cope.

Flamengo je do polufinala došao nakon remija 1:1 sa brazilskim Internacionalom nakon što je u prvom meču kod kuće slavio 2:0.

Oba gola su u ovom meču postignuta u drugom poluvremenu. Poveo je Internacional preko Rodriga u 62. minutu, a za konačnih 1:1 i prolaz Flamenga pogodio je Gabriel u 85. minutu.