Debi iz snova za Moyesa, Ancelotti na Etihadu doživio prvi poraz, Vran…

David Moyes je večeras prvi put vodio ekipu West Hama u novom mandatu, a ovakav debi nije mogao ni sanjati.

Čekićari su ugostili ekipu Bournemoutha, koju su potpuno nadigrali i slavili sa visokih 4:0, a pitanje pobjednika je riješeno bilo već u prvom poluvremenu.

Mark Noble je igrao sjajnu partiju, a ovaj iskusni veznjak je u 17. minuti doveo West Ham u vodstvo, da bi Sebastian Haller nakon samo osam minuta udvostručio vodstvo na 2:0.

Noble je u 35. minuti bio siguran i s bijele tačke, te je tada bilo jasno da će tri boda ostati na Olimpijskom stadionu u Londonu.

Konačnih 4:0 je u nastavku postavio Felipe Anderson, a tako su momci Davida Moyesa najavili bolje igre u drugom dijelu prvenstva.

Manchester City je ugostio Everton predvođen Carlom Ancelottijem, a iskusni stručnjak je doživio svoj prvi poraz na klupi Karamela.

Građanima je trijumf od 2:1 donio sjajni Gabriel Jesus koji je bio strijelac oba gola, a jedini gol za Karamele postigao je Richarlison.

U još jednoj utakmici odigranoj u ovom terminu, Norwich i Crystal Palace su remizirali na Carrow Roadu sa 1:1.

Strijelci su bili Cantwell i Wickham, a Mario Vrančić je na terenu proveo svih 90 minuta.