10.8 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Nogometaši Barcelone pobijedili su u gostima ekipu Mallorce s minimalnih 0:1 u 20. kolu La Lige.

Trener Katalonaca Xavi Hernandez večeras nije mogao računati na 15 igrača. Zbog korone su van stroja Dembele, Coutinho, Abde, Alba, Balde, zbog povreda – Dest, Roberto, Fati, Pedri, Depay, Braithwait, Dani Alves nema pravo da igra do 5. januara, dok su Gavi i Busquets suspendovani.

Stvar je zato morao da preuzme Luuk de Jong. Nizozemac je bio u centru pažnje, pošto je najprije u 27. minuti pogodio stativu, a onda je u 29. izveo maestralne makazice i šteta što je prečka spriječila prelijep pogodak.

De Jongu se vratilo u finišu prvog poluvremena kada je iskoristio Minguezin centaršut i glavom pogodio za 0:1.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, Mallorca nije imala šansi, dok je De Jong imao još jednu dobru poslije centaršuta Arauja.

U finišu Barca je prilično odugovlačila, čuvala rezultat na sve načine, jer Xavi nije imao neke opcije ni na klupi.

I onda, trenutak odluke, u trećoj minuti nadoknade. Costa je ostao sam na drugoj stativi, uhvatio je volej sa pet metara, ali je Ter Stegen refleksom sačuvao Barcu na nevjerovatan način i spasio tri boda.