Džekin pogodak nedovoljan Vučici: Atalanta u Bergamu nakon preokreta s…

Roma je ispustila prednost protiv Atalante koju joj je donio Edin Džeko, a tim iz Bergama na kraju je na svom terenu nakon preokreta slavio sa 2:1 u utakmici 24. kola italijanske Serije A.

Prvu veću priliku imala je Atalanta u desetoj minuti kada je pokušao Alejandro Gomez. Rafael Toloi je šutirao malo pored stative u 38. minuti, da bi u 45. Edin Džeko iskoristio grešku odbrane tima iz Bergama i dobrim udarcem sa ruba šesnaesterca zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Prednost Vučice nije dugo trajala, jer je nakon samo šest minuta igre u nastavku Berat Djimsiti pogodio za 1:1. U 60. minuti tim iz Bergama napravio je potpuni preokret kada je pogodio Mario Pašalić za 2:1. U nastavku rimski klub nije uspio ozbiljnije zaprijetiti domaćinu i rezultat je ostao isti.

Pogodak Džeke možete pogledati OVDJE.

Roma je ostala na petom mjestu sa 39 bodova, dok se Atalanta ovom pobjedom učvrstila na četvrtoj poziciji sa 45 bodova iz 24 kola.