11.1 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Igrane su utakmice drugog kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D. Starteri na dva susreta igrana u terminu od 21 sat bili su reprezentativci Bosne i Hercegovine, Edin Džeko i Rade Krunić. Inter je predvođen Dijamantom savladao Sheriff (3:1), dok je Milan poražen od Porta (1:0).

Džeko je briljirao u trijumfu Intera protiv Sheriffa (3:1). Dijamant je golom i asistencijom donio pobjedu Nerazurrima, a pored toga pružio je sjajnu partiju. Džeko je u 34. minuti sjajno pogodio lijevom nogom za vodstvo domaćih.

Moldavci su se vratili u utakmicu u 52. minuti kada je Cristiano sjajno pogodio iz slobodnjaka za 1:1. Ipak, u 58. minuti Džeko je sjajno uposlio Artura Vidala za 2:1. Konačan rezultat postavio je Stefan De Vrij u 67. minuti, a nakon toga Inter je imao još nekoliko velikih šansi.

U redovima Sheriffa priliku za igru je dobio i bh. stoper Stjepan Radeljić, koji je ušao odmah na startu drugog dijela.

Pogodak Džeke možete pogledati OVDJE, a asistenciju na ovom LINKU.

Milan je poražen na Dragao do Porta (1:0). Domaći su bili preopasni i kreirali su veliko broj prilika, ali postigli su samo jedan gol. Pobjedu portugalskom klubu donio je Luis Diaz u 65. minuti. Krunić je bio starter, a bh. veznjaka zamijenio je Daniele Maldini u 82. minuti.

Ajax je iznenađujuće savladao Borussiju Dormtund sa 4:0. Nakon gola Marca Reusa nakon 11 minuta igre, Daley Blind je u 25. udvostručio prednost Kopljanika. U drugom dijelu su još pogađali Anthony i Haller te tako u potpunosti dotukli Milionere.

Ubjedljiv je bio Real Madrid koji je na gostovanju savladao Shakhtar (0:5). I na ovom susretu mreža se prvi put tresla nakon autogola, a u 37. minuti Sergiy Kryvtsov je pogodio svoju mrežu. Od 51. do 65. minute Kraljevi su sve riješili. Dva gola je postigao Vinicius Junior i jedan Rodrygo. Potom je Karim Benzema u nadoknadi postavio konačnih 0:5.

Liverpool je u gostima slavio protiv Atletico Madrida (2:3). Redsi su poveli golovima Mohameda Salaha i Nabyja Keite u 8. i 13. minuti, ali do odmora Jorgandžije su izjednačile pogocima Antoinea Griezmanna. Francuz je u 52. minuti isključen, a u 76. je Salah donio pobjedu gostima.

Golijada je viđena i na Parku Prinčeva gdje je Paris Saint-Germain pobijedio RB Leipzig (3:2). Kylian Mbappe je donio vodstvo Parižanima u devetoj minuti, ali su gosti preokrenuli golovima Andrea Silve u 28. i Nordija Mukielea u 57.

Uslijedio je novi preokret u nastavku, a dva gola postigao je Lionel Messi i tako donio PSG-u trijumf. Fenomenalni Argentinac pogodio je u 67. minuti, a potom i sedam minuta poslije je realizovao penal. Novi jedanaesterac za domaće dosuđen je u nadoknadi, ali nije ga realizovao Mbappe.

Ranije su odigrana dva susreta u kojima je Besiktas našeg Miralema Pjanića poražen od Sportinga (1:4), dok je Manchester City u gostima savladao Club Brugge (1:5).