10.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Inter je uz dosta muke večeras na Giuseppe Meazzi uspio da savlada Empoli i plasira se u četvrtfinale Kupa Italije.

Slavio je milanski sastav sa 3:2, ali tek nakon produžetaka, a jedan od heroja Nerazzurra bio je i Edin Džeko.

Nije dobro počeo meč za Nerazzurre pošto se u 5. minuti povrijedio Joaquin Correa, ali Alexis Sanchez, koji ga je tada zamijenio, u 13. minuti pogađa za 1:0!

Činilo se da ćemo vidjeti rutinsku pobjedu Intera za prolazak u četvrtfinale, ali to se nije dogodilo, pošto Empoli u drugom poluvremenu dolazi do preokreta i pobjede! U 61. minuti na 1:1 poravnava Bajrami, a petnaest minuta poslije Radu trese sopstvenu mrežu za 1:2 vodstvo Empolija.

U 77. minuti je Simone Inzaghi na teren poslao Edina Džeku, a njemu je i tako mala minutaža bila dovoljna da spasi Inter poraza i eliminacije, pošto duboko u sudijskoj nadoknadi asistira Rannochiji za poravnanje i 2:2.

U produžecima u 104. minuti pobjedu Interu donosi Sensi, kojem je asistirao Sanchez, a on pogodio za konačnih 3:2 i prolazak Nerazzurra dalje.