Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Elche preokretom pobijedio Rayo Vallecano na stadionu Manuel Martinez Valero

Elche je pobijedio Rayo Vallecano u utakmici 25. kola španske La Lige, iako je bio blagi autsajder “na papiru”, a slavili su rezultatom 2:1 na stadionu stadionu Manuel Martinez Valero.

Prva veća šansa viđena je u 23. minuti kada je Alvaro Garcia šutirao malo pored gola Elchea. Luca Zidane je spriječio udarac fudbalera Elchea Enza Roca u 27. minuti.

Nije bilo mnogo šansi, a mreže su mirovale u prvom dijelu, da bi u 52. minuti Fran Garcia pogodio za vodstvo Raya Vallecana od 0:1.

Elche je u nastavku uspio doći do preokreta. Prvo je Guido Carrillo u 76. minuti poravnao na 1:1, a onda je Argentinac Ezequiel Ponce u 84. minuti pogodio za 2:1.