10 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Fudbaleri Lazija i Empolija su danas na Olimpicu pružili fantastičnu utakmicu, a ona je završena podjelom bodova rezultatom 3:3.

Jako rano su gosti stigli do dva pogotka i velike prednosti. Mrežu Napolija su u 6. i 8. minuti tresli Bajrami iz penala, odnosno Zurkowski.

Lazio uzvraća udarac i golom Immobilea u 14. minuti smanjuje na 1:2.

Veliku ofanzivu Lazija gledali smo u nastavku meča, a u 66. minuti Milinković-Savić poravnava na 2:2.

Ipak, nedugo zatim novi šok za Lazio. Empoli u 75. minuti dolazi do trećeg gola preko Di Francesca koji pogađa za 2:3.

Nastavilo se nakon toga s velikom ofanzivom Nebeskoplavih, kojim je gol Patrica u 78. minuti poništen nakon intervencije iz VAR sobe zbog igranja rukom, a Immobile je u 87. minuti promašio penal!

U sudijskoj nadoknadi Lazio ipak stiže do gola, a konačnih 3:3 postavlja Milinković-Savić.

Ovi timovi ostaju na istim pozicijama na tabeli kao i pred ovaj okršaj. Lazio je osmi sa 32 boda, a Empoli ima četiri manje i devetoplasirani je.