8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Fudbaleri Željezničara remijem sa Radničkim okončao mini pripreme u Srbiji

Fudbaleri Željezničara su u okviru prijateljske utakmice remizirali sa Radničkim u Kragujevcu 1:1.

Početni udarac je izveo Dušan Simić, bivši igrač Želje i Radničkog.

Željezničar dobro otvara utakmicu i dva puta opasno prijeti preko Subašića. U 15. minuti dolazi u vodstvo. Zdunić je sjajno umakao odbrani Radničkog, istrčao po desnoj strani, ubacio, a Petar Bojo loptu smjestio u mrežu.

Domaći uzvraćaju u 32. minuti. Nakon jednog ubačaja, Vištica je odbio loptu na koju natrčava Saša Jovanović i pogađa za 1:1. Do kraja prvog dijela obje ekipe su imale po jednu priliku, ali je na semaforu ostalo 1:1.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo prilika, te je ostalo 1:1. Plavi su ovim susretom okončali mini pripreme u Srbiji.

Željezničar narednu utakmicu igra 12. septembra protiv Širokog Brijega. Susret na Pecari počinje u 21 sat.

Radnički – Željezničar 1:1

FK RADNIČKI: Leković, Damjanac, Milanović, Vicentijević, Varjacić, Vidović, Arsenijević, Jovanović, Kovačević, Trifunović, Dragutinović.

FK ŽELJEZNIČAR: Bender – Blažević, Kosorić, Vrhovac, Vištica – Crnčević, Mekić – Subašić, Bojo, Mujezinović – Zdunić. Još su igrali: Hrelja, Beća, Bekrić, Drina, Jaganjac.