10.7 C
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Furiozni Makedonci u gostima demolirali Armence, Rusi utrpali šesticu Kipranima

Odigrane su četiri utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, a Sjeverna Makedonija je imala večer za pamćenje pošto je sa ogromnih 0:5 slavila u Armeniji protiv domaće selekcije.

Na poluvremenu su već Makedonci vodili 0:2 golovima Trajkovskog i Bardhija, da bi u nastavku Bardhi kompletirao hat-trick s dva gola iz penala, a jedan gol je dao i Ristovski, te je završilo s nestvarnih 0:5. Podsjetimo, BiH je prije dvije godine od Armenije izgubila 4:2…

Ubjedljiv trijumf ostvarila je i Rusija koja je sa 6:0 savladala Kipar u Sankt Peterburgu. U 4. minuti je mrežu gostiju načeo Erokhin, ali se u prvom poluvremenu rezultat više nije mijenjao.

Ipak, u nastavku je uslijedila rapsodija Rusa, koji preko Smolova, Mostovoya, Sutormina, Zabolotnog i Erokhina stigla do velikih 6:0.

Gruzija je priredila iznenađenje i kući sa 2:0 savladala Švedsku, dok je Luksemburg sa 1:3 u gostima savladao Azerbejdžan.