4.4 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

U francuskom derbiju viđena je golijada, a Paris Saint-Germain je u utakmici 30. kola francuske Ligue 1 savladao Lyon na gostovanju rezultatom 2:4.

Parižani su nakon prvih 45 minuta imali značajnu prednost. Prvo je pogodio Mbappe u 15. minuti, a zatim i Danilo u 32. Lavovi nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti u prvom dijelu utakmice.

PSG je ekspresno uspio doći do još dva pogotka. Prvo je Di Maria zatresao mrežu domaćih u 47. minuti, a potom je to uradio još jednom Mbappe pet minuta poslije.

Lyon je do kraja uspio ublažiti poraz. Slimani je bio strijelac za Lavove u 62. minuti, a Cornet je postigao drugi pogodak domaćih u 81. minuti za 4:2, što je bio konačan rezultat utakmice.