28.9 C
Jajce
Ponedjeljak, 15 kolovoza, 2022
Sport

Nema golova nakon prvih 45 minuta u duelu između Radnika i Željezničara u Bijeljini.

Na startu meča desio se sporni trenutak kada je Mujezinović pao u šesnaestercu domaćih, ali sudija Ermin Sivac je procijenio da to nije bio prekršaj za najstrožu kaznu.

Sjajnu priliku je zatim imao Juričić u 16. minuti, ali izvrsno je intervenisao vratar Radnika Azur Aljkanović. Dvije minute kasnije ponovo je napadač Željezničara u šansi, ali glavom prebacuje loptu preko gola Radnika.

Zatim je Popara bio u solidnoj situaciji za postizanje pogotka nakon kontre domaćih, ali njegov udarac je blokirao Kosorić.

Vedran Vrhovac je imao odličnu šansu u 34. minuti nakon ubačaja sa strane, ali glavom je loptu poslao daleko iznad gola Bijeljinaca. Juričić je zatim u nadoknadi ponovo bio u prilici, ali šutira pravo u Aljkanovića.

Tako se, i pored nekoliko obećavajućih šansi, pogotovo za goste, prvo poluvrijeme okončalo sa nepopularnih 0:0.