Hoffenheim penalom u nadoknadi došao do pobjede, loše vijesti za selek…

Hoffenheim je u sudijskoj nadoknadi došao do pobjedničkog gola protiv Kolna na gostovanju (1:2) u utakmici 11. kola njemačke Bundeslige.

Sebastian Rudy je imao najbolju priliku u 18. minuti, ali samo šest minuta poslije na drugoj strani je pogodio Jhon Cordoba za 1:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjena.

Nakon samo tri minute igre u drugom dijelu Sargis Adamyan je pogodio za 1:1 na asistenciju Rudyja. U nastavku Jurgen Locadia je prijetio, a za domaće dobru šansu imao je Kingsley Schindler u trećoj minuti sudijske nadoknade.

U šestoj minuti sudijske nadoknade sudija je koristeći VAR dosudio penal za goste, a loptu je uzeo Locadia koji je bio siguran sa bijele tačke za 1:2.

Ermin Bičakčić je presjedio utakmicu na klupi, a ovo je druga utakmica uzastopno u kojoj ne dobija priliku za igru, što su loše vijesti za selektora BiH Roberta Prosinečkog, koji ionako ima problema sa odbranom.

KOLN – HOFFENHEIM 1:2