9.8 C
Četvrtak, 8 veljače, 2024
BiH Volim Jajce

Hrvatska U21 nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Euro…

Mladi Vatreni poraženi su od Engleske s 1:2, ali taj minimalni poraz ih je odveo dalje. Englezi su do 90. minute imali 0:2, a taj rezultat je njih vodio u četvrtfinale.

No, u prvoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Domagoj Bradarić koji fantastičnim golom donosi povijesni uspjeh Hrvatima.

Pogledajte GOLČINU:

Večeras su izabranici Igora Bišćana izgubili od Engleske s 1:2, ali taj poraz je bio dovoljan za prolaz jer je Portugal u drugom susretu skupine pobijedio Švicarsku s 3:0.

Junak Hrvatske bio je Domagoj Bradarić golom u sudačkoj nadoknadi.

Golove za Englesku zabili su Eberechi Eze iz kaznenog udarca u 12. minuti, te Curtis Jones u 74. minuti. “Gordi Albion” je još dva puta gađao okvir gola, u 9. minuti Jones, a u 63. minuti Dwight McNeil.

Hrvatska je tijekom susreta imala dvije sjajne prilike. U 31. minuti je Dario Špikić prebacio gol na Morinu povratnu loptu, dok je u 37. minuti Luka Ivanušec izašao sam ispred engleskog vratara, no Aaron Ramsdalel je obranio njegov udarac.

Kako je Portugal u drugom susretu pobijedio Švicarsku sa 3-0 osvojivši prvo mjesto u skupini s tri pobjede, Hrvatskoj je za prolaz bio dovoljan i minimalan poraz. Engleska je do sudačke nadoknade vodila sa 2-0 i imala kartu za četvrtfinale, no Bradarić je fantastičnim golom u sudačkoj nadoknadi osigurao veliko slavlje mladih hrvatskih nogometaša.

Hrvatska, Engleska i Švicarska zaključili su natjecanje sa po tri boda, a u ovom trokutu najbolja je bila naša reprezentacija koja kao drugoplasirana ide dalje.

Drugi krug EP-a održat će se u svibnju i lipnju, a momčad Igora Bišćana u četvrtfinalu će igrati protiv Španjolske. Susret je na rasporedu 31. svibnja u Mariboru, dok će Portugal u četvrtfinalu igrati protiv Italije.

U drugom susretu iz ove skupine Portugal je pobijedio Švicarsku sa 3-0 osvojivši prvo mjesto s maksimalnih devet bodova.

Golove su zabili Diogo Queiros (3), Francisco Trincao (60) i Conceicao (65).

Švicarska je od 72. minute igrala bez isključenog Mire Muheima.