Inter nakon 22 godine pobijedio na San Paolu: Kardinalne greške koštal…

U derbi susretu 18. kola italijanske Serije A, Inter je kao gost pobijedio Napoli rezultatom 1:3.

Bio je to prvi trijumf Nerazzurra na San Paolu nakon čak 22 godine, a meč je odigrana u sjajnom tempu i obilovao je velikim brojem prilika na obje strane.

Iako je Napoli na početki napadao, Inter je poveo u 14. minuti. Sjajni Romelu Lukaku je istrčao kontru i izvanrednim udarcem sa distance pogodio je za 0:1. Belgijanac je u 33. minuti udvostručio prednost Intera kada je snažno pucao sa 20 metara, golman Alex Meret je slabo reagovao i lopta mu je prošla kroz noge za 0:2.

Napoli se nije predavao, a nakon nekoliko propuštenih šansi konačno su u 39. minuti smanjili. Arkadiusz Milik je lijepo ispratio akciju i iz blizine poslao loptu u mrežu.

U nastavku se očekivao još jači pritisak Napolitanaca, ali Inter se znalački branio i čekao svoju šansu. Dočekali su je u 62. minuti kada je kardinalnu grešku napravio Kostas Manolas, a Lautaru Martinezu nije bilo teško da sa pet metara pogodi za 1:3.

Do kraja je Lorenzo Insigne pogodio prečku iz slobodnjaka, ali rezultat se nije mijenjao.