11.1 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Jordanski nogometni savez zatražio je od Azijske nogometne federacije (AFC) provjeru pola golmanice Irana Zohreh Koudaei (32).

Iranke su svladale Jordan sa 4:2 nakon boljeg izvođenja penala, a Koudaei je bila junakinja sa dva odbranjena penala, a sada se traži provjera da li je uopšte žensko.

“Jedini grijeh mi je što nisam lijepa”, rekla je Koudaei braneći se u iranskim medijima nakon što su je optužili da je muškarac.

U njenu odbrana stala je i selektorica iranske ženske reprezentacije Maryam Irandoost.

“Kako bi izbjegli ovakve probleme, ljekarsko osoblje napravilo je test hormonske ravnoteže svim igračicama u reprezentaciji tako da poručujem navijačima da se ne moraju brinuti”, rekla je pa dodala:

“Osigurat ćemo svu potrebnu dokumentaciju koju Azijska nogometna federacija želi, a ove optužbe samo su izlika da se ne prihvati poraz iranske ženske reprezentacije”.

Iranski mediji pišu da je Koudaei rođena 1989. godine te je sigurno žena.