10.8 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Fudbalska reprezentacija Srbije slavila je večeras u Beogradu u prijateljskoj utakmici protiv selekcije Katara, rezultatom 4:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Susret na Marakani bio je odlična proba za izabranike selektora Dragana Stojkovića Piksija pred posljednji meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u kojem će Srbija 14. novembra igrati u gostima protiv Portugala i pokušati se direktno plasirati na Mundijal.

Solidna igra Srbije u prvom poluvremenu, veći posjed lopte, bilježene su i brojne prilike. Kada se činilo da će prvo vrijeme biti završeno bez golova, u drugom minutu sudijske nadoknade domaći su poveli golom Saše Lukića, koji je postigao svoj prvi pogodak u dresu „A“ srbijanske reprezentacije.

Pogodak na kraju prvog poluvremena bio je pravi vjetar u leđa reprezentativcima Srbije. Do drugog pogotka Srbija dolazi već u 51. minuti, ovoga puta strijelac je Luka Jović, napadač Real Madrida.

Svega dva minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Dušan Vlahović, nakon što je rutinski savladao katarskog golmana za 3:0. U 84. minuti Vlahović je upisao asistenciju, a Sergej Milinković Savić pogodio za konačnih 4:0.

Irfan Peljto, FIFA internacionalni sudija iz Bosne i Hercegovine, večeras u Beogradu veoma dobro obavio je posao.

Srbija i Katar su 1. septembra ove godine igrali prijateljsku utakmicu u kojoj su „orlovi“ slavili također rezultatom 4:0 u Mađarskoj.