8.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiH

Juventus savladao Salernitanu na gostovanju, Milan Đurić priliku dobio sa klupe

Odigrane su još dvije utakmice 15. kola italijanske Serije A večeras, a Juventus je bez problema savladao Salernitanu na gostovanju (0:2), dok su u drugom susretu bodove podijelili Cagliari i Verona (0:0).

Salernitana je imala prvu veću priliku na utakmici, a prijetio je Simy u 15. minuti. Ipak, Stara dama je došla do prednosti u 21. minuti kada je sjajan pogodak postigao Paulo Dybala. Giorgio Chiellini je zatresao mrežu domaćih u 28. minuti, ali mu je VAR poništio gol.

Luca Ranieri je imao priliku da donese Salernitani izjednačenje u 59. minuti, no njegov udarac je završio na stativi. Pet minuta poslije naš Milan Đurić dobio je priliku sa klupe. Alvaro Morata je udvostručio prednost torinskog kluba u 70. minuti, a četiri minute ranije je ušao u igru.

Do kraja utakmice viđena je još jedna velika šansa za goste, ali je udarac Dybale zaustavio golman Salernitane.

U drugom meču Verona je kontrolisala igru u potpunosti i kreirala veliki broj šansi, međutim na kraju je meč završen bez pogodaka.