9.2 C
Petak, 29 ožujka, 2024
BiHKlik JajceSport

Kaos nakon prekida utakmice Veleža i Borca. Sucima zapaljen auto, završili u bolnici

JUČERAŠNJA utakmica 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež – Borac prekinuta je u 82. minuti. Nakon što je u prvom poluvremenu doveo svoju momčad u vodstvo, kapetan Banjalučana Stojan Vranješ u 82. minuti istrčao je sam na golmana domaćih i zabio za 2:0.

Nakon tog gola, deseci navijača Veleža utrčali su na teren, a utakmica je prekinuta. Bh. mediji pišu da je postojao interes za nastavkom utakmice kod obje momčadi, ali delegat je odlučio prekinuti susret i registrirati ga 3:0 u korist Borca.

Velež čeka velika kazna

S obzirom na to da je odigrano više od 80 minuta i da je prekid izazvan lošom organizacijom utakmice za koju je odgovoran domaćin Velež, odluka je bila jasna i u skladu s nogometnim pravilnicima. U slučaju da je susret u istoj minuti prekinut zbog više sile, utakmica bi bila registrirana trenutnim rezultatom.

Velež može očekivati dodatnu kaznu od strane Nogometnog saveza BiH, a posebno je zanimljivo vidjeti kakva će odluka biti kad se uzme u obzir da neredi nisu prestali ni nakon utakmice.

Sucu zapaljen auto, prije toga je pretučen?

Sucu Sabriji Topaloviću, čovjeku koji je odmah po prekidu dosudio kraj susreta, navijači Veleža su zapalili automobil. Kako piše Sportsport.ba, dogodilo se to kod Jablanice dok su se suci vraćali iz Mostara.

Navodno su u zapaljenom automobilu bili i ostali suci, a bh. mediji pišu da je u bolnicu u Jablanicu dovezen i delegat Adnan Alispahić. Automobil je potpuno izgorio, unatoč intervenciji vatrogasaca.

Prema pisanju portala Sportske.ba, sudac Topalović je navodno i pretučen u tunelu u kojem mu je zapaljen automobil, ali potvrde za to još uvijek nema.

Napadnut i direktor Borca

Osim suca Topalovića, problema je nakon utakmice imao i direktor Borca Dejan Lukendić koji je u izjavi za Klix.ba potvrdio da je fizički napadnut.

“Nisam se osjećao sigurno na tribinama, imao sam i jedan napad. Zahvalio bih se ljudima iz Veleža koji su bili korektni i koji su pokušali da sve organiziraju na najvećem mogućem nivou. Pojedinačne ispade navijača ne bih komentirao, verbalno nije problem, ali kada dođe do fizičkog kontakta kao što je došlo, to nisu napravili pravi navijači Veleža. Domaćin je bio korektan i ljubazan, napravili su sve što je u njihovoj moći i ispalo je tako kako je ispalo. Što ja tu mogu”, rekao je Lukendić za Klix.ba.