Kapić i Stevanović postigli pogotke, za Servette debitovao 17-godišnji…

Dok traje zimska pauza u pojedinim evropskim ligama, na programu su prijateljske utakmice klubova.

Danas su na terenu bile brojne ekipe iz Evrope, a za navijače u Bosni i Hercegovini najvažnije je pomenuti postignute pogotke dvojice bh. fudbalera, Miroslava Stevanovića i Rifeta Kapića.

Servette je ostvario pobjedu u prijateljskoj utakmici protiv holandskog Waalwijka, a pobjedu od 1:0 donio im je bosanskohercegovački fudbaler, Miroslav Stevanović.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a na početku drugog dijela promijenjeno je svih 11 fudbalera švicarskog tima. Od starta drugih 45 minuta zaigrao je Stevanović i u 65. minuti postigao pobjedonosni pogodak.

Osim Stevanovića, od početka drugog poluvremena zaigrao je i mladi golman Edin Omeragić. Sedamnaestogodišnji čuvar mreže porijeklom iz Bosne i Hercegovine tako je upisao svoj profesionalni debi.

Omeragić je prošao omladinske selekcije Servettea, a do sada je nastupao za U-15, U-16 i U-18 reprezentaciju Švicarske.

U trijumfu Paderborna nad Osnabruckom pogodio je Rifet Kapić, nekadašnji fudbaler Sarajeva, a duel je završen pobjedom člana Bundeslige rezultatom 4:3.