Kodri ponovo poništen gol zbog minimalnog ofsajda: Athletic Bilbao odn…

U derbi susretu 19. kola La Lige, Sevilla i Athletic Bilbao su remizirali 1:1 na Ramón Sánchez Pizjuánu.

Baskijci su sjajno otvorili meč i poveli su već u 15. minuti kada je Ander Capa postigao vrlo efektan gol udarcem iskosa za 0:1.

Domaći sastav je nakon toga dominirao, ali sve je moglo biti riješeno u 50. minuti kada se po drugi put zatresla mreža domaćih. Ipak, gol koji je postigao Kenan Kodro je poništen zbog minimalnog ofsajda koji je potvrdio i VAR.

Naš napadač tako ponovo nije imao sreće, jer mu je na sličan način poništen gol i u prošlom kolu na gostovanju protiv Real Madrida (0:0).

U 60. minuti Unai Nunez je u želji da spasi svoj gol skrenuo loptu u vlastitu mrežu i poravnao je 1:1, a taj rezultat je ostao do kraja.

Kenan Kodro je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Asier Villalibre.