10.7 C
Jajce
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Utakmicom Brest – PSG završen je današnji program utakmica šesnaestine finala Kupa Francuske, a Parižani su na gostovanju slavili rezultatom 0:3 i prošli dalje.

Mauricio Pochettino izveo je kombinovani sastav, a u prednost ih je doveo Mbappe u devetoj minuti. Sarabia je u 44. povisio na 2:0, a konačan rezultat drugim golom postavio je Mbappe u 73. minuti.

Nešto ranije Lyon je na svom terenu bio ubjedljiv protiv Sochauxa (5:2). Za Lavove pogađali su Benlamri, Cornet, Denayer i dva puta Cherki. Bedia je ublažio poraz gostiju sa dva pogotka.

Najveće iznenađenje danas je priredio Red Star savladavši Lens na svom terenu sa 3:2. Ba, Michel i Dzabana bili su strijelci za domaće, a za goste Medina i Doucoure.