Kvalifikacije za EP: Švicarska rutinski protiv Gibraltara, kiks Danaca…

Reprezentacija Švicarske savladala je Gibraltar rezultatom 4:0 u okviru 5. kola grupe D kvalifikacija za EP.

Izabranici Vladimira Petkovića prva tri gola postigli su u finišu prvog dijela. Zakria je načeo goste u 37. minuti, na 2:0 povisio je Mehmedi u 43., a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena na 3:0 povisio je Rodriguez.

U drugom dijelu konačan rezultat postavio je Mario Gavranović golom u 87. minuti.

U istoj grupi igrali su Gruzija i Danska, a na kraju je bilo 0:0 i situacija u grupi se dodatno zakomplikovala.

Tešku pobjedu ostvarila je i Rumunija koja je u okviru grupe F na svom terenu minimalno nadigrala Maltu sa 1:0, a jedini gol postigao je Puskas u 47. minuti.