Connect with us

Jajce Online

Kvalifikacije za EURO 2020: Raspored i grupe

Avatar

Published

on



Kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo 2020. trajat će od marta 2019. do marta 2020. i tada će biti poznata 24 učesnika kontinentalne smotre najboljih selekcija.
Prvi put od 1976. nijedan tim neće se direktno plasirati na Euro kao domaćin jer će taj turnir organizirati 12 evropskih država.
Grupna faza kvalifikacija dat će imena 20 učesnika EP-a, dok će preostale četiri doći kroz doigravanje u okviru Lige nacija.
U grupnoj fazi učestvuje svih 55 članica UEFA-e, a debi u kvalifikacijama ima selekcija Kosova. Na Evropsko prvenstvo direktno odlaze po dvije najbolje plasirane reprezentacije iz svake od deset grupa.

Grupa A
(Engleska, Češka, Bugarska, Crna Gora, Kosovo)

Crna Gora kvalifikacije otvara protiv BugarskeEPA

Prvo kolo (22. mart): Bugarska – Crna Gora 1:1, Engleska – Češka 5:0.
Drugo kolo (25. mart): Kosovo – Bugarska 1:1, Crna Gora – Engleska 1:5.
Treće kolo (7. juni): Češka – Bugarska, Crna Gora – Kosovo
Četvrto kolo (10. juni): Bugarska – Kosovo, Češka – Crna Gora
Peto kolo (7. septembar): Kosovo – Češka, Engleska – Bugarska
Šesto kolo (10. septembar): Engleska – Kosovo, Crna Gora – Češka
Sedmo kolo (11. oktobar): Češka – Engleska, Crna Gora – Bugarska
Osmo kolo (14. oktobar): Bugarska – Engleska, Kosovo – Crna Gora
Deveto kolo (14. novembar): Češka – Kosovo, Engleska – Crna Gora
Deseto kolo (17. novembar): Bugarska – Češka, Kosovo – Engleska

Grupa B
(Portugal, Ukrajina, Srbija, Litvanija, Luksemburg)

Srbija prvo kolo pauziraEPA

Prvo kolo (22. mart): Luksemburg – Litvanija 2:1, Portugal – Ukrajina 0:0.
Drugo kolo (25. mart): Luksemburg – Ukrajina 1:2, Portugal – Srbija 1:1.
Treće kolo (7. juni): Litvanija – Luksemburg, Ukrajina – Srbija
Četvrto kolo (10. juni): Srbija – Litvanija, Ukrajina – Luksemburg
Peto kolo (7. septembar): Litvanija – Ukrajina, Srbija – Portugal
Šesto kolo (10. septembar): Litvanija – Portugal, Luksemburg – Srbija
Sedmo kolo (11. oktobar): Portugal – Luksemburg, Ukrajina – Litvanija
Osmo kolo (14. oktobar): Litvanija – Srbija, Ukrajina – Portugal
Deveto kolo (14. novembar): Portugal – Litvanija, Srbija – Luksemburg
Deseto kolo (17. novembar): Luksemburg – Portugal, Srbija – Ukrajina

Grupa C
(Holandija, Njemačka, Sjeverna Irska, Estonija, Bjelorusija)
Prvo kolo (21. mart): Holandija – Bjelorusija 4:0, Sjeverna Irska – Estonija 2:0.
Drugo kolo (24. mart): Holandija – Njemačka 2:3, Sjeverna Irska – Bjelorusija 2:1.
Treće kolo (8. juni): Estonija – Sjeverna Irska, Bjelorusija – Njemačka
Četvrto kolo (11. juni): Bjelorusija – Sjeverna Irska, Njemačka – Estonija
Peto kolo (6. septembar): Estonija – Bjelorusija, Njemačka – Holandija
Šesto kolo (9. septembar): Estonija – Holandija, Sjeverna Irska – Njemačka
Sedmo kolo (10. oktobar): Bjelorusija – Estonija, Holandija – Sjeverna Irska
Osmo kolo (13. oktobar): Bjelorusija – Holandija, Estonija – Njemačka
Deveto kolo (16. novembar): Njemačka – Bjelorusija, Sjeverna Irska – Holandija
Deseto kolo (19. novembar): Njemačka – Sjeverna Irska, Holandija – Estonija

Grupa D
(Švicarska, Danska, Irska, Gruzija, Gibraltar)
Prvo kolo (23. mart): Gruzija – Švicarska 0:2, Gibraltar – Irska 0:1.
Drugo kolo (26. mart): Irska – Gruzija 1:0, Švicarska – Danska 3:3.
Treće kolo (7.juni): Gruzija – Gibraltar, Danska – Irska
Četvrto kolo (10. juni): Danska – Gruzija, Irska – Gibraltar
Peto kolo (5. septembar): Gibraltar – Danska, Irska – Švicarska
Šesto kolo (8. septembar): Gruzija – Danska, Švicarska – Gibraltar
Sedmo kolo (12. oktobar): Gruzija – Irska, Danska – Švicarska
Osmo kolo (15. oktobar): Gibraltar – Gruzija, Švicarska – Irska
Deveto kolo (15. novembar): Danska – Gibraltar, Švicarska – Gruzija
Deseto kolo (18. novembar): Gibraltar – Švicarska, Irska – Danska

Grupa E
(Hrvatska, Vels, Slovačka, Mađarska, Azerbejdžan)

Hrvatska je u prvom kolu domaćin AzerbejdžanuEPA

Prvo kolo (21. mart): Hrvatska – Azerbejdžan 2:1, Slovačka – Mađarska 2:0.
Drugo kolo (24. mart): Vels – Slovačka 1:0, Mađarska – Hrvatska 2:1.
Treće kolo (8. juni): Hrvatska – Vels, Azerbejdžan – Mađarska
Četvrto kolo (11. juni): Azerbejdžan – Slovačka, Mađarska – Vels
Peto kolo (6. septembar): Slovačka – Hrvatska, Vels – Azerbejdžan
Šesto kolo (9. septembar): Azerbejdžan – Hrvatska, Mađarska – Slovačka
Sedmo kolo (10. oktobar): Hrvatska – Mađarska, Slovačka – Vels
Osmo kolo (13. oktobar): Mađarska – Azerbejdžan, Vels – Hrvatska
Deveto kolo (16. novembar): Azerbejdžan – Vels, Hrvatska – Slovačka
Deseto kolo (19. novembar): Slovačka – Azerbejdžan, Vels – Mađarska

Grupa F
(Španija, Švedska, Norveška, Rumunija, Farski otoci, Malta)
Prvo kolo (23. mart): Malta – Farski otoci 2:1, Švedska – Rumunija 2:1, Španija – Norveška 2:1.
Drugo kolo (26. mart): Malta – Španija 0:2, Norveška – Švedska 3:3, Rumunija – Farski otoci 4:1.
Treće kolo (7. juni): Farski otoci – Španija, Norveška – Švedska, Rumunija – Farski otoci
Četvrto kolo (10. juni): Farski otoci – Norveška, Malta – Rumunija, Španija – Švedska
Peto kolo (5. septembar): Farski otoci – Švedska, Norveška – Malta, Rumunija – Španija
Šesto kolo (8. septembar): Španija – Farski otoci, Rumunija – Malta, Švedska – Norveška
Sedmo kolo (12. oktobar): Farski otoci – Rumunija, Malta – Švedska, Norveška – Španija
Osmo kolo (15. oktobar): Farski otoci – Malta, Rumunija – Norveška, Švedska – Španija
Deveto kolo (15. novembar): Norveška – Farski otoci, Rumunija – Švedska, Španija – Malta
Deseto kolo (18. novembar): Malta – Norveška, Španija – Rumunija, Švedska – Farski otoci

Grupa G
(Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija, Sjeverna Makedonija, Latvija)

Sjeverna Makedonija otvara kvalifikacije protiv LatvijeEPA

Prvo kolo (21. mart): Austrija – Poljska 0:1, Sjeverna Makedonija – Latvija 3:1, Izrael – Slovenija 1:1.
Drugo kolo (24. mart): Izrael – Austrija 4:2, Poljska – Latvija 2:0, Slovenija – Sjeverna Makedonija 1:1
Treće kolo (7. juni): Austrija – Slovenija, Sjeverna Makedonija – Poljska, Latvija – Izrael
Četvrto kolo (10. juni): Sjeverna Makedonija – Austrija, Latvija – Slovenija, Poljska – Izrael
Peto kolo (5 i 6. septembar): Izrael – Sjeverna Makedonija, Austrija – Latvija, Slovenija – Poljska
Šesto kolo (9. septembar): Latvija – Sjeverna Makedonija, Poljska – Austrija, Slovenija – Izrael
Sedmo kolo (10. oktobar): Austrija – Izrael, Sjeverna Makedonija – Slovenija, Latvija – Poljska
Osmo kolo (13. i 15. oktobar): Poljska – Sjeverna Makedonija, Slovenija – Austrija, Izrael – Latvija
Deveto kolo (16. novembar): Slovenija – Latvija, Austrija – Sjeverna Makedonija, Izrael – Poljska
Deseto kolo (19. novembar): Sjeverna Makedonija – Izrael, Latvija – Austrija, Poljska – Slovenija

Grupa H
(Francuska, Island, Turska, Albanija, Moldavija, Andora)
Prvo kolo (22. mart): Albanija – Turska 0:2, Andora – Island 0:2, Moldavija – Francuska 1:3.
Drugo kolo (25. mart): Turska – Moldavija 4:0, Andora – Albanija 0:3, Francuska – Island 4:0.
Treće kolo (8. juni): Island – Albanija, Moldavija – Andora, Turska – Francuska
Četvrto kolo (11. juni): Albanija – Moldavija, Andora – Francuska, Island – Turska
Peto kolo (7. septembar): Island – Moldavija, Francuska – Albanija, Turska – Andora
Šesto kolo (10. septembar): Albanija – Island, Francuska – Andora, Moldavija – Turska
Sedmo kolo (11. oktobar): Andora – Moldavija, Island – Francuska, Turska – Albanija
Osmo kolo (14. oktobar): Francuska – Turska, Island – Andora, Moldavija – Albanija
Deveto kolo (14. novembar): Turska – Island, Albanija – Andora, Francuska – Moldavija
Deseto kolo (17. novembar): Albanija – Francuska, Andora – Turska, Moldavija – Island

Grupa I
(Belgija, Rusija, Škotska, Kipar, Kazahstan, San Marino)
Prvo kolo (21. mart): Kazahstan – Škotska 3:0, Belgija – Rusija 3:1, Kipar – San Marino 5:0.
Drugo kolo (24. mart): Kazahstan – Rusija 0:4, San Marino – Škotska 0:2, Kipar – Belgija 0:2
Treće kolo (8. juni): Rusija – San Marino, Belgija – Kazahstan, Škotska – Kipar
Četvrto kolo (11. juni): Kazahstan – San Marino, Belgija – Škotska, Rusija – Kipar
Peto kolo (6. septembar): Kipar – Kazahstan, San Marino – Belgija, Škotska – Rusija
Šesto kolo (9. septembar): Rusija – Kazahstan, San Marino – Kipar, Škotska – Belgija
Sedmo kolo (10. oktobar): Kazahstan – Kipar, Belgija – San Marino, Rusija – Škotska
Osmo kolo (13. oktobar): Kazahstan – Belgija, Kipar – Rusija, Škotska – San Marino
Deveto kolo (16. novembar): Kipar – Škotska, Rusija – Belgija, San Marino – Kazahstan
Deseto kolo (19. novembar): Belgija – Kipar, San Marino – Rusija, Škotska – Kazahstan

Grupa J
(Italija, Bosna i Hercegovina, Finska, Grčka, Armenija, Lihtenštajn)

Bosna i Hercegovina je u Ligi nacija osvojila prvo mjesto u grupi Lige BEPA

Prvo kolo (23. mart): Bosna i Hercegovina – Armenija 2:1, Italija – Finska 2:0, Lihtenštajn –  Grčka 0:2.
Drugo kolo (26. mart): Armenija – Finska 0:2, Bosna i Hercegovina – Grčka 2:2, Italija – Lihtenštajn 6:0.
Treće kolo (8. juni): Armenija – Lihtenštajn, Finska – Bosna i Hercegovina, Grčka – Italija
Četvrto kolo (11. juni): Grčka – Armenija, Italija – Bosna i Hercegovina, Lihtenštajn – Finska
Peto kolo (5. septembar): Armenija – Italija, Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn, Finska – Grčka
Šesto kolo (8. septembar): Armenija – Bosna i Hercegovina, Finska – Italija, Grčka – Lihtenštajn
Sedmo kolo (12. oktobar): Bosna i Hercegovina – Finska, Italija – Grčka, Lihtenštajn – Armenija
Osmo kolo (15. oktobar): Finska – Armenija, Grčka – Bosna i Hercegovina, Lihtenštajn – Italija
Deveto kolo (15. novembar): Armenija – Grčka, Finska – Lihtenštajn, Bosna i Hercegovina – Italija
Deseto kolo (18. novembar): Grčka – Finska, Italija – Armenija, Lihtenštajn – Bosna i Hercegovina
Izvor: Al Jazeera
Objava Kvalifikacije za EURO 2020: Raspored i grupe pojavila se prvi puta na Jajce Online.



Feed: Jajce-Online.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Vrijeme je isteklo. Molimo osvježite i unesite CAPTCHA vrijednost.

Advertisement