Kvalifikacije za Euro: Portugalci pokorili Beograd, Turska se spasila …

Odigrana su još tri meča pete runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a u derbiju Portugal je rezultatom 4:2 slavio na gostovanju Srbiji.

Debi Ljubiše Tumbakovića na klupi naših susjeda nije prošao onako kako su domaćini priželjkivali, Portugal je slavio bez mnogo problema.

Ronaldo i družina su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, stvorili nekoliko prilika, ali do pogotka su došli ne baš iz izgrađene akcije. Golmanu Dmitroviću je u finišu prvog dijela ispala lopta, a tu je bio William Carvalho i pogodio je u nebranjenu mrežu.

U nastavku golijada. Prvo je Goncalo Guedes lijepo pogodio za 0:2, da bi u 68. minuti Nikola Milenković smanjio nakon kornera.

Ipak, do kraja su za goste pogađali Ronaldo i Bernardo Silva, a jedan pogodak za domaćina dodao je Aleksandar Mitrović.

Francuska je rezultatom 4:1 bila bolja od Albanije na svom terenu, što je bilo potpuno očekivano.

Za Trikolore pogađali su dva puta Kingsley Coman i po jednom Olivier Giroud i Jonathan Ikone, a utješni pogodak postigao je za goste Sokol Cikalleshi. Inače, meč je obilježila kontroverzna situacija sa početka utakmice kada je pogrešna himna puštena selekciji Albanije. Više o tome pročitajte OVDJE.

Čudu epskih razmjera mogli smo svjedočiti u Turskoj gdje je domaćin u 89. minuti došao do pobjede nad slabašnom Andorom.

Gosti su se nevjerovatno branili, ali nisu uspejeli jer je minut prije kraja Ozan Tufan pogodio nakon kornera za pobjedu domaćih.