10 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Širom Evrope večeras su se igrale utakmice drugog pretkola Lige prvaka, a u derbiju PSV je razbio ekipu Galatasaraya rezultatom 5:1.

U meču u kojem smo očekivali dramu i ludnicu, vidjeli smo nastup samo jedne ekipe. PSV je na svom terenu rezultatom 5:1 slavio protiv Galatasaraya.

Eran Zahavi je sa dva gola donio prednost domaćinu, da bi Emre Kilinc vratio nadu Galati u finišu prvog dijela.

Ipak, u nastavku je samo jedan tim postojao na terenu. Mario Gotze je postigao jedan gol, a Zahavi je kompletirao hat-trick, tako da je PSV već zakoračio u treće pretkolo Lige prvaka.

Olympiakos je kao favorit dočekao ekipu Neftcija iz Bakua, ali na gostovanje odlazi sa samo jednim golom prednosti nakon pobjede rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Mady Camara u 29. minuti, a isti igrač je dobio direktan crveni karton u finišu prvog dijela, tako da je i to jedan od razloga za konačan rezultat.

Pobjedu je upisala i ekipa Legije protiv Flore iz Talina rezultatom 2:1, dok su bez golova završeni susreti Mura – Ludogorets i Slovan Bratislava – Young Boys.