10 C
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
BiH

Lille četvrti put prvak Francuske, Lyon prokockao prednost i ostao bez Lige prvaka

Lille je pobijedio Angers na gostovanju (1:2) i došao tako do četvrte titule prvaka Francuske.

Već u prvom poluvremenu Lille je imao dva gola prednosti, a pogađali su David u 10. i Yilmaz u 45. minuti. Domaći su tek u posljednjim trenucima smanjili na 1:2, te je sjajni Lille došao do nove titule prvaka.

PSG je slavio na gostovanju kod Bresta (0:2), no to Prižanima nije bilo dovoljno, s obzirom na to da Lille nije kiksao. Faive je postigao autogol u 37. minuti, a drugi pogodak na utakmici djelo je Mbappea u 71. minuti.

Lyon je prokockao prednost protiv Nice i na kraju je poražen sa 2:3, te je tako ostao bez plasmana u kvalifikacije za Ligu prvaka. Lavovi su poveli preko Ekambija u 14. minuti, da bi poravnao Dolberg u 27. Potom je Ekambi pet minuta prije kraja drugog dijela donio novi prednost domaćima.

Ipak, Nica je uspjela preokrenuti rezultat i doći do trijumfa. Prvo je pogodio Kamara u 50. minuti, a potom Saliba sedam minuta poslije.

Monaco je odigrao meč bez pogodaka u gostima sa Lensom, te je tako ostao na trećoj poziciji i izborio kvalifikacije za Ligu prvaka.

Harisa Duljevića nije bilo u rosteru Nimesa u porazu od Rennesa (2:0), kao ni Sanjina Prcića u remiju Strasbourga i Lorienta (1:1).