11.1 C
Jajce
Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Sport

Lille je u utakmici 13. kola francuske Ligue 1 ispustio pobjedu protiv Angersa u finišu, a ovaj meč na Pierre-Mauroyju završen je rezultatom 1:1.

Na startu utakmice odmah su prijetili i jedni i drugi. Angers je imao šanse preko Azzedinea Ounahija i Romaina Thomasa, a aktuelni prvak Francuske preko Jonathana Davisa.

Tiago Djalo je u 27. minuti pogodio za prednost Lillea od 1:0. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata. Dugo u drugom dijelu nije bilo velikih šansi.

Angers je pokušavao doći do izjednačenja, a dobre prilike imali su Sofiane Boufal i Mohamed-Ali Cho u 70. minuti, nakon čega je Ounahi u 83. minuti pogodio za konačnih 1:1. U sudijskoj nadoknadi domaći su ostali sa igračem manje jer je isključen Onana.

Lille je tako nastavio niz bez pobjede u domaćem prvenstvu i sada je na broju četiri, a u prošlom kolu su izgubili od PSG-a na gostovanju, iako su igrali veoma dobro.