Jajce
Nedjelja, 4 prosinca, 2022
Sport

Monaco svoje prilike nije iskoristio, PSG osvojio Kup Francuske

Ekipa Paris Saint Germaina osvojila je Kup Francuske pobjedom rezultatom 2:0 nad Monacom u velikom finalu.

Parižani će vjerovatno ostati bez titule u Ligi 1, no Kup su osvojili večeras, uoči posljednjeg kola šampionata.

Monaco je bio i više nego dostojan rival, ali je večeras propustio svoje prilike, što se ne može reći za Parižane koji su u vodstvo došli u 19. minuti preko Maura Icardija.

Nastavak utakmice donio je brze promjene Nike Kovača i ofanzivu koja je donijela nekoliko prilika, ali su one ostale propuštene.

Kazna se dogodila u 81. minuti kada na dodavanje Angela Di Marije pogađa Kylian Mbappe za konačnih 0:2.