Mujakić pocrvenio u prvom meču za Splićane, ali nije jedini fudbaler H…

Nihad Mujakić pamtit će debi u Hajdukovu dresu po pobjedi i solidnoj igri, ali i po crvenom kartonu koji je dobio u 86. minuti zbog rušenja Myrta Uzunija u izglednoj situaciji za postizanje gola.

Srećom po Hajduk, dogodilo se to malo izvan kaznenog prostora pa Lokomotiva nije dobila jedanaesterac, već slobodan udarac iz kojeg nije zaprijetila.

Isključenje novopridošlog bosanskohercegovačkog stopera podsjetilo je na još dva slučaja u kojima su Hajdukovi debitanti dobivali crvene kartone, piše Slobodna Dalamcija.

Najfriškiji se dogodio baš ove sezone! U avgustu, u utakmici protiv Slavena u Koprivnici koju je Hajduk izgubio 1:2 u debiju je bio isključen Marin Jakoliš. I to poslije samo dvije minute u igri. Ušao je u 54. umjesto Bassela Jradija, a crveni je karton zaradio već u 56. zbog udaranja domaćeg braniča Međimoreca prilikom izvođenja slobodnog udarca za Hajduk.

Za još jedan primjer ostajemo u avgustu, ali 2015. U 6. kolu Hajduk je gostovao kod Rijeke i završilo je 0:0. Za „bile”, koje je vodio Damir Burić, debitirao je argentinski branič Julian Velazquez. Krenuo je od starta, ali je u 64. minuti zaradio isključenje zbog starta na Ristovskom.