Na maksimalnom učinku: Timo Werner hat-trickom donio nove bodove Leipz…

Fudbaleri Red Bull Leipziga ostvarili su novu pobjedu u trećem kolu njemačke Bundeslige pošto su u Menhengladbahu savladali Borussiju sa 3:1.

U dosta ujednačenom prvom poluvremenu gosti su uspjeli da povedu u 38. minutu igre, Forsberg je sjajno proigrao Tima Wernera koji je rutinski završio akciju i poslao loptu u mrežu.

Odmah na početku drugog poluvremena Werner je još jednom bio poguban po Sommera, povukao je kontru u još jednom pogodio za veliko slavlje svoje ekipe.

Pokušavao je domaći tim do kraja meča da makar ublaži poraz, u tome su i uspjeli u prvom minutu nadoknade preko Breela Emboloa, ali vremena je ostalo tek toliko da gosti potvrde trijumf u posljednjim trenucima meča trećim golom Tima Wernera.

Ovo je treća pobjeda Leipziga u isto toliko utakmica na startu sezone u Bundesligi.