Sport

NAJLUĐA UTAKMICA U POVIJESTI LIGE PRVAKA! BARCELONA JE NAPRAVILA PREOKRET KAKAV SVIJET JOŠ NIJE VIDIO Ludnica na Nou Campu!

Čudo se ipak dogodilo. Barcelona je uspjela nadoknaditi četiri gola zaostatka iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka i pobjedom 6-1 protiv PSG-a izborila je plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja ‘Starog kontinenta’.

Do večeras u povijesti europskih kupova niti jedna momčad nije se vratila nakon što je prvi dvoboj izgubila 0-4. Do sada je 58 utakmica u fazi na ispadanje završilo pobjedom domaćeg sastava 4-0 i niti jedan od njih nije u uzvratu ispustio prednost. No, Barcelona se upisala u povijest kao prva koja je uspjela nadoknaditi nenadoknadivo.

Barcelona je vodila 3-0 golovima LuisaSuareza (3), Layvina Kurzawe (40-ag) i Lionela Messija (50-11m), a kada je EdisonCavani pogotkom u 62. minuti smanjio rezultat na 3-1 činilo se kako će PSG ipak u četvrtfinale. Francuzi su u 88. minuti imali siguran prolaz, a potom se raspali. U preostalom vremenu Neymar (88, 90-11m) i Sergio Roberto (90+5) su zabili za senzaciju.

Ivan Rakitić je igrao do 84. minute, a u 61. minuti je dobio žuti karton.