Jajce
Petak, 29 ožujka, 2024
Sport

Napoli izgubio lidersku poziciju Serije A nakon poraza od Atalante

Fudbaleri Atalante savladali su kao gosti Napoli sa 2:3 u okviru 16. kola italijanske Serije A.

Sve je počelo u sedmom minutu kada je Ruslan Malinovsky rastužio domaće navijače i sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio gol Ospine.

Nastavila je Atalanta da prijeti, ali kazna za promašaje usljedila je u 40. minutu, Piotr Zielinski pogodio je iz drugog pokušaja.

Već na startu drugog dijela igre desio se preokret, dva minuta bilo je potrebno Driesu Mertensu da iz kontre rutinski savlada Mussa.

Atalanta se nije predavala, pa je konkretniju igru uspjela da materijalizuje na pravi način i da u razmaku od svega pet minuta u potpunosti okrene rezultat u svoju korist.

Prvo je Merih Demiral u stilu vrhunskog napadača pogodio u 66. minutu, da bi u 71. Remo Freuler poslije sjajne akcije po lijevoj strani precizno pogodio donji desni ugao Ospine.

Pokušavao je Napoli da se vrati u meč i izbjegne poraz, ali nije uspio te je tako ispustio čelnu poziciju poslije današnjih pobjeda Milana i Intera.